درباره ما

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. درباره ما

آزمایشگاه پرتو بشاش به عنوان یک موسسه مطالعاتی ، فعالیت خود را از سال 1384 در زمینه آزمایشات آنالیز شیمیایی، میکروبی و قارچی بر روی مواد غذایی و دارویی آغاز نموده است و در این زمینه توانسته است مجوزهای لازم به عنوان همکار سازمان غذا و دارو، سازمان ملی استاندارد، سازمان دامپزشکی را بدست آورد و همچنین دارای گواهی نامه ایزو 17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت و همچنین گواهی آزمایشگاه دانش بنیان میباشد.
عمده فعالیت های این آزمایشگاه در زمینه آزمون های کنترل کیفیت مواد غذایی و مکمل های دارویی انسانی و دامی و مواد اولیه دارویی و شیمیایی از قبیل فراورده های لبنی، مکمل های غذایی و ورزشی، نوشیدنی ها و عرقیات و دمی ها، غلات و حبوبات، انواع خوراک دام و طیور و آبزیان، انواع کمپوت ها و کنسروها، روغن ها، آب های معدنی و آشامیدنی، آب میوه ها و کنستانتره ها، آردها، انواع خرما، انواع ادویه، انواع ترشی جات و شوری جات، محصولات پروتیینی، ضد عفونی کننده ها و… مطابق استاندارد های ملی، بین المللی و فارماکوپه های معتبر میباشد و با بهره گیری از پرسنل مجرب و تحصیلکرده در گرایشات مختلف شیمی از قبیل شیمی تجزیه، شیمی آلی و شیمی معدنی و با استفاده از تجهیزات مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن نتایج آنالیز ها را به مشتریان محترم ارائه مینماید.

این آزمایشگاه دارای چهار بخش کلی به شرح ذیل میباشد:

  1. بخش اسپکتروسکوپی: انجام آزمونهای اندازه گیری فلزات سنگین و املاح معدنی همانند سرب، آرسنیک، کادمیوم، جیوه، کروم، سدیم، پتاسیم، منیزیم، منگنز کلسیم، روی، کبالت، مس، آهن، نیکل، سلنیوم، قلع، آنتیموان، مولیبدن، آلومینیوم و… با دستگاه جذب اتمی کوره، شعله و هیدرید و همچنین طیف وسیع آزمون ها با استفاده از دستگاه اسپکتروسکوپی بر روی انواع مواد غذایی و دارویی از قبیل فراورده های لبنی، انواع کمپوت ها و کنسروها، آب های معدنی و آشامیدنی، مکمل های غذایی و ورزشی و… توسط پرسنل مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن در این بخش انجام میشود.
  2. بخش کروماتوگرافی: انجام آزمون های اندازه گیری ویتامین های محلول در آب و چربی از قبیل A، B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9، B12، C، D3، E، K، نگهدارنده ها و شیرین کننده های مصنوعی، قند های الکلی، پروفایل اسیدهای چرب، استرول گیاهی، پروفایل اسیدهای آمینه از قبیل آرژنین، آسپارتیک اسید، گلوتامیک اسید، فنیل آلانین، لیزین، متیونین، آلانین، تیروزین، والین، لوسین، ایزولوسین، سرین و… با تجهیزات HPLC و GC بر روی انواع مواد غذایی و دارویی از قبیل فراورده های لبنی، شیر خشک ها، ضد عفونی کننده ها ، روغن ها و… توسط پرسنل مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن در این بخش انجام میشود.
  3. بخش شیمی عمومی: انجام آزمونهای اندازه گیری چربی، خاکستر، رطوبت، پروتئین، نمک، رنگ مصنوعی، آزمون های لازم جهت جدول ارزش تغذیه ای، بریکس، کدورت سنجی، رنگ، ویسکوزیته، ضریب شکست و … بر روی انواع مواد غذایی و دارویی از قبیل انواع خوراک دام و طیور و آبزیان، انواع کمپوت ها و کنسروها، انواع ترشی جات و شوری جات، نوشیدنی ها و عرقیات و دمی ها، مکمل های غذایی و ورزشی و… توسط پرسنل مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن در این بخش انجام میشود.
  4. بخش میکروبیولوژی: انجام آزمونهای شمارش کپک و مخمر، شمارش کلی میکروارگانیسم ها، شناسایی باکتری های اشرشیاکلی، کلیفرم، سالمونلا، استافیلوکوک اورئوس، سودوموناس، انتروکوک روده ای، اسپورهای هوازی و بی­هوازی و… بر روی انواع مواد غذایی و دارویی از قبیل محصولات پروتئین دامی ، انواع خرما، انواع ادویه، مکمل های غذایی و ورزشی و… توسط پرسنل مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن در این بخش انجام میشود.
فهرست